Wizyta – jak wygląda?

Wizyta św. Mikołaja w domu to niezapomniane i wyjątkowe chwile dla każdego dziecka. My zajmiemy się rezerwacją, a Ty – przygotuj pociechę na to spotkanie…

Ho, Ho, Ho! Poznaj plan wizyty i nie przegap swojej rezerwacji! Przede wszystkim pamiętajcie, że nasz Mikołaj wraz ze swoją mikołajową świtą to osoby zaufane, kochające dzieci i pracę z nimi, których możecie spotkać – w nieco innym wydaniu – jako trenerów w naszych pozostałych firmach:

 • Rodzinne Centrum Sportu D.I. Sport, gdzie organizujemy urodziny dla dzieci, festyny, święta, warsztaty i wydarzenia tematyczne; prowadzimy zajęcia squasha, wynajem czterech kortów działając już 4 lata! Zobacz na naszą stronę!
 • Ninja Club czyli jedyny taki w mieście: klub ninja dla dzieci, dorosłych, z zawodami oraz ninja-urodzinami, nocowankami. Urodziny w ninja club? Terminy rozchodzą się jak świeże bułeczki!
 • Dzieciaki w formie – od 12 lat: zajęcia nauki oraz doskonalenia pływania dla dzieci, zajęcia sportowe, wyjazdy letnie i zimowe (nauka jazdy na nartach, desce snowboardowej). Zobacz tu.

Pracujące z nami osoby, trenerzy, wychowawcy oraz animatorzy w tym oczywiście Mikołajowie posiadają zaświadczenie o niekaralności wymagane w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Krok I. Rezerwacja wizyty św. Mikołaja i opłata rezerwacyjna

Zaczynamy od tego, że to Ty piszesz list do Świętego Mikołaja (sekcja kontakt). Podajesz termin, preferowaną godzinę, adres i liczbę uczestników wizyty. Podajesz również swojego maila oraz numer telefonu, na który Mikołaj przyśle Ci znak (SMS lub sygnał), że już czeka pod Twoim domem.

 Konieczna do potwierdzenia wizyty jest opłata rezerwacyjna, którą trzeba dokonać do 24h po rezerwacji terminu. W przypadku braku opłaty rezerwacja jest anulowana. Dlaczego? Niestety zdarzyło się, że wizyta została przez niektórych klientów odwołana w dniu odwiedzin. W te ważne dni, gdy dzieci czekają, a zapotrzebowanie jest duże, musimy być pewni, że Twoja rezerwacja jest traktowana poważnie, a dzieci naprawdę czekają na nas 🙂

Dlatego jako potwierdzenie z Państwa strony konieczna jest wpłata zaliczki. Wizytę można odwołać na 7 dni przed wizytą. Wtedy jest ona zwracana do 7 dniu po otrzymaniu takiej informacji sms-em lub mailem i otrzymaniu od nas potwierdzenia, że taką wiadomość dostaliśmy.  

Krok II. Potwierdzenie rezerwacji oraz szczegółów wizyty przez Elfy św. Mikołaja

Twoje zamówienie zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie. Jeżeli godzina, którą wybrałeś np. w mailu jest już zajęta jeden z Elfów Mikołaja zadzwoni do Ciebie, aby ustalić inną. Jeżeli mieszkanie znajduje się poza miastem Kraków w promieniu większym niż 5 kilometrów damy Ci znać, czy nasze sanie potrzebują dodatkowej opłaty.

Plan wizyty brodatego świętoszka!

 • Mikołaj na 5–10 min przed wizytą dzwoni na podany przez Państwa numer. Państwo wychodzą i przekazują prezenty – dyskretnie, oczywiście 🙂 
 • Po odczekaniu kilku minut Mikołaj przy pomocy dzwonka i głośnego zawołania: „hohohohho czy są tu jakieś grzeczne dzieci” wchodzi do domu.
 • Dobrze jest mieć przygotowane miejsce gdzie Mikołaj usiądzie i porozmawia z dziećmi
 • Następnie zada dzieciom kilka pytań wiedzy o Mikołaju. Pytania będą dostosowane do wieku. Przykładowe pytania. Jak mam na imię?, Czym do Was przyleciałem? Kto ciągnie moje sanie? Jak nazywa się najszybszy renifer Św. Mikołaja? Itd. 
 • Potem Mikołaj będzie zagadywał dzieci, aby opowiedziały mu coś o sobie. Tu właśnie przyda się info o dzieciach dla Mikołaja (: 
 • Po wstępnej części przystąpimy do rozdawania prezentów. Dzieci, jeśli będą chciały mogą usiąść na kolanach Mikołaja. Można wykonywać wówczas pamiątkowe fotografie. 
 • Prezenty rozpakowujemy dopiero, gdy wszystkie dzieci zostaną obdarowane.
 • Jeśli sobie Państwo tego życzą Mikołaj może rozdać prezenty także dorosłym. 
 • Po rozdaniu prezentów następuje pożegnanie Mikołaja. Możliwe jest też wspólne zdjęcie.
 • Rozliczenie następuje po wyjściu z mieszkania/domu. Proszę mieć przygotowaną odliczoną kwotę. Mikołaj z racji ubrania i dużego brzucha, brody i okularów ma trudności w wykonywaniu innych czynności niż rozdawanie prezentów… 🙂

Dodatkowe informacje o wizycie Mikołaja (których w ekipie mamy znajomych kilku…. 🙂 )

 • Mikołaj ma zaplanowany dokładny czas przyjazdu i odbywa jedną wizytę na godzinę. Jako Renifery mamy dokładnie opracowany czas podróży Mikołaja plus spory zapas. Natomiast proszę wziąć pod uwagę, że w takie dni jak mikołajki może zdarzyć się nieprzewidziany korek, trudność w znalezieniu parkingu albo Państwa domu/mieszkania. Tym bardziej, że Mikołaj będzie tam pierwszy raz. W 99% czasu Mikołaj jest przed czasem. Proszę jednak być wyrozumiałym gdyby wydarzyło się coś, czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
 • Wizytę można odwołać bezkosztowo na 7 dni przed jej planowanym odbyciem. Odwołanie wizyty w terminie krótszym, jeśli nie wpisze się już nikt na Państwa termin jest płatna w 100% przelewem na konto. Takie warunki spowodowane są dużym zainteresowaniem w okresie mikołajkowym/świątecznym i dają nam poczucie bezpieczeństwa na wypadek nieprzemyślanych zgłoszeń, które również mają miejsce. Niezaakceptowanie powyższego punktu niestety spowoduje, że nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwu nasze usługi. 
 • Płatność następuje z góry wyliczoną kwotą najlepiej gotówką. Jeśli nie mogą Państwu zapłacić gotówką prosimy o taką informację. Wyślemy Państwu numer konta. 
 • Mikołaj jest osobą, na co dzień prowadzącą zajęcia sportowe z dziećmi w wieku od 3-15 lat. Jest dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego, który ma świetny kontakt z dziećmi. Dodatkowo z racji codziennej pracy z dziećmi dysponuje wszystkimi niezbędnymi dokumentami pozwalającymi mu na pracę z dziećmi oraz młodzieżą.